Acum citește
Andreea Raicu a lansat cartea „Descopera-te”

Andreea Raicu a lansat cartea „Descopera-te”

Pentru ca e un exemplu pentru femeile din Romania de azi. Pentru ca postarile ei despre beauty si dezvoltare personala sunt lectii de viata si de styling. Pentru ca e un om de la care ai ce invata si ce citi, Andreea Raicu (putinele femei care isi merita cu adevarat statutul de „vedeta „) si-a lansat ieri cartea „Descopera-te”.

Evenimentul a fost initiat cu metafora senzoriala a tuturor emotiilor si traumelor umane, un adevarat purgatoriu al durerilor interioare care ne urmaresc de multe ori toata viata, si pe care le purtam cu noi, desi ne obosesc si uneori chiar ne distrug sansele la o viata lina, fericita si echilibrata.

Am vrut sa impartasesc cu voi calatoria mea de la acea fetita speriata, obsedata de perfectiune, la omul care sunt astazi: echilibrat, onest si fericit cu propria viata, cu tot cu defecte si zile mai putin glamouroase. Multe dintre aceste dureri ne sunt impuse de societate: trebuie sa arati perfect, sa ai marimea zero, sa-ti lucrezi pana la epuizare masa musculara, sa ai un ten fara nicio urma de rid, sa ai mereu cuvintele la tine, sa fii mereu la inaltime. Nu e obositor sa te zbati in fiecare secunda a vietii tale pentru a satisface niste reguli care nici macar nu sunt ale tale? Implinirea nu sta in relatia cu cantarul, frumusetea autentica nu isi da intalnire cu bisturiul, iar micile lucruri pe care oamenii le considera defecte fizice au mai mult farmec decat perfectiunea construita ca un castel din farduri, fond de ten si pudra., declara Andreea Raicu.

Vezi și

Cartea poate fi comandata de aici sau de aici.

Care este reacția ta?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Vezi comentarii (0)

Lasă un răspuns

Adresa dvs. de e-mail nu va fi publicată.

Acest site utilizează Akismet pentru a reduce spam-ul. Aflați cum sunt procesate datele din comentariile dumneavoastră.

Derulați în partea de sus